China Professional Supplier Rattan sectional corner sofa set 1803 to Norwegian Manufacturer

China Professional Supplier
 Rattan sectional corner sofa set 1803 to Norwegian Manufacturer


Product Detail

Product Tags

Related Video

Feedback (2)

Our firm promises all consumers from the first-class solutions along with the most satisfying post-sale company. We warmly welcome our regular and new clients to join us for Outdoor Lounge , Garden Dining Table Set , Garden Rattan Dining Table Set , We always concertrating on developing new creative product to meet request from our clients all over the world. Join us and let's make driving safer and funnier together!
China Professional Supplier Rattan sectional corner sofa set 1803 to Norwegian Manufacturer Detail:


Product detail pictures:

China Professional Supplier
 Rattan sectional corner sofa set 1803 to Norwegian Manufacturer detail pictures


Related Product Guide:

abide by the contract", conforms into the market requirement, joins while in the market competition by its high quality as well as provides much more comprehensive and exceptional assistance for consumers to let them develop into significant winner. The pursue in the company, will be the clients' satisfaction for China Professional Supplier Rattan sectional corner sofa set 1803 to Norwegian Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Morocco , Washington , Madras , We adopt advanced production equipment and technology, and perfect testing equipment and methods to ensure our product quality. With our high-level talents, scientific management, excellent teams, and attentive service, our solutions are favored by domestic and foreign customers. With your support, we will build a better tomorrow!


 • http://www.remax-czech.cz/reality/detail/213034/prodej-domu-v-osobnim-vlastnictvi-573-m2-brno
  Hledáte jedinečnou nemovitost v klidné části Brna, blízko přírody, přitom však 15 min od centra Brna?
  Je pro vás vaše soukromí nadevše?
  Rádi byste bydleli v krásném, prostorném a důmyslném domě?
  Sníte o vlastním vnitřním bazénu, wellness, zimní zahradě a nádvořím, kde naleznete vše, co potřebujete pro posezení s rodinnou, či přáteli?
  Nabízím vám jedinečně a originálně zařízený tří podlažní dům (573m2) s dvougaráží, výtahem a zahradou, který se nachází v klidné městské části Brno Řečkovice-Mokrá Hora na pozemku o rozloze 2.302m2.
  Tato lokalita je velmi oblíbená, díky blízkosti přírody a zároveň se skvělou dostupnosti do centra Brna.
  Tento dům byl zkolaudován v roce 2010. Při jeho stavbě majitelé použili nejmodernější materiály a originální vybavení, které dodává domu patřičné kouzlo. To pravé teplo domova a jedinečnou atmosféru zajišťují krásná kachlová kamna, která jsou dominantou 1. patra společně s originálními vitrážemi a ručně malovanými obklady, dlažbou i sanitární technikou dovezenou na zakázku z Mexika.
  Interiér doplňují tropické masivní dřeviny, luxusní tapety a další dekorace jednotlivých pokojů. Barvy použité v domě dodávají každé místnosti své kouzlo.
  Dispozice domu:
  přízemí (208,7 m2) tvoří prostorná dvou garáž, slunná vstupní hala s krásným oválným schodištěm, výtah, šatny, technické zázemí celého domu s dostatkem prostoru pro další využití, pokoj, sociální zázemí a sklady.
  Do prvního patra (258 m2) můžeme použít výtah nebo masivní schodiště. Zde se nachází centrální místnost s nádhernými kachlovými kamny, které prostupují i do další místnosti (knihovny), dále pak hlavní ložnici, koupelnu, prostornou a vzdušnou kuchyni, wellness zónu (sauna a vířivka) a vnitřní bazén s plně automatickým chodem, protiproudem a solárním ohřevem. Z wellness je výhled do nádvoří a tropické zimní zahrady, která je vybavena UV zářením, zavlažováním a regulací vlhkosti. Zimní zahrada může novému majiteli nabídnout další prostor pro různorodé využití. Například pro rozšíření wellness, zbudování, odpočinkové zóny, či domácí fitness.
  Na nádvoří je vstup ze všech místností v patře domu. Jeho dominantou je krásná, vzrostlá Magnólie, která zdobí celý prostor a poskytuje jedinečné propojení s přírodou. V kryté části nádvoří nalezneme letní kuchyni, krb s grilem, udírnu, sklípek a posezení. Tato část obohacuje prostory domu a jsou součástí každodenního užívání s rodinou, či výjimečných chvil s vašimi přáteli. To vše s maximálním zajištěním vašeho soukromí.
  Ve druhém patře 106,6 m2 jsou 2 prostorné pokoje s vlastními šatnami a samostatnou koupelnou.
  Za domem naleznete terasovitou zahradu o rozloze 1500 m2, která je osvětlena a vybavena závlahovým systémem a převážně exotické dřeviny.
  Nabízí se také možnost různorodého využití prostoru nad garáží a rozšířit tak 1.patro o další velkorysou místnost, samostatný byt, či terasu.  Harmonia Living Urbana 6 Piece Modern Patio Wicker Sectional Sofa Set with Gray Sunbrella Cushions
  Click below to buy http://fave.co/1twlCzu
  Sunbrella Canvas Charcoal 54048-0000 Cushions fade mildew and dirt resistant These all-weather cushions are Made in America with superior construction and comfort
  High Density Polyethylene HDPE Wicker UV inhibitors prevent fading and cracking in sunlight Stronger and more reliable than cheap PVC or flimsy natural rattan
  Cushion covers with zippers are easily to remove for cleaning Padding is made from quick dry polyurethane foam and wrapped in Dacron to wick away moisture to eliminate mildew
  Full Sized Seating Roomy and strong enough for adults to relax Light enough to be rearranged sturdy enough not to slide around
  LeftRight Arm Section 3475W x 3475D x 2825H Middle Section 275W x 345D x 28H Ottoman 235W x 235D x 1725H

  Patio Furniture & Accessories
  Hammocks, Stands & Accessories (9)
  Patio Furniture Covers (3)
  Patio Furniture Sets (466)
  Storage Benches (2)
  Tables (63)
  Umbrellas, Canopies & Shade (61)
  Patio Seating (215)

  The customer service staff's attitude is very sincere and the reply is timely and very detailed, this is very helpful for our deal,thank you.
  5 Stars By Jane from Moldova - 2015.06.05 13:10
  Speaking of this cooperation with the Chinese manufacturer, I just want to say"well dodne", we are very satisfied.
  5 Stars By Cherry from Afghanistan - 2015.11.11 19:52

  Send your message to us:

  INQUIRY NOW
  • * CAPTCHA: Please select the Tree

  Related Products

  INQUIRY NOW
  • * CAPTCHA: Please select the Cup